Policjanci. Ich najważniejsze sprawy
Autor Dorota Kowalska
Pasjonujące rozmowy z policjantami
Niebiescy bracia – tak mówią o sobie policjanci. W tej grupie zawodowej poczucie wspólnoty, lojalności wobec kolegów jest silne. Dużo silniejsze niż tam, gdzie po ośmiu godzinach pracy bierze się teczkę i wraca spokojnie do domu. Policjanci ryzykują życiem. Każdego dnia. Padają też ofiarą ostracyzmu społecznego – bo przecież mało kto lubi „psiarnię”. Ale to do nich dzwonią w potrzebie ci, którzy wcześniej wypisywali na murach CHWDP. A gliniarze nadstawiają karku, żeby wyciągnąć ich z kłopotów.
Książka Doroty Kowalskiej to opowieść o ich robocie, o akcjach, w jakich brali udział. I o pracy pod przykryciem. Jeden z rozmówców mówi o niej tak: „Wraca się po dwóch tygodniach do domu, trzeba przebrać się w zwyczajne ciuchy, zdjąć drogi zegarek, przesiąść z mercedesa do tico. Jedzie człowiek do domu, zastaje w nim problemy i słyszy pretensje, bo długo cię nie było, bo dzieci nie mają ubrań, bo mamy kredyt, bo ktoś choruje. Trzeba przeskoczyć ze świata, w którym można było wszystko, do świata rzeczywistego”. To tylko jedna z niedogodności tego zawodu. Są jeszcze zwłoki, które trzeba zbierać z ziemi, kontakt z zabójcami i pedofilami, agresja… Praca niełatwa, ale bardzo potrzebna.
PREMIERA KSIĄŻKI 11 PAŹDZIERNIKA 2021
MATERIAŁ PRASOWY(plik pdf)
Objętość 272 strony
Format 150 x 225 mm
Oprawa broszurowa
ISBN 978-83-64378-98-0
Cena 44,99 zł
Dorota Kowalska
Dziennikarka „Polska The Times”. Zawodowe szlify zdobywała jako paryska korespondentka „Nowej Trybuny Opolskiej”, reporterka działu krajowego i działu reportażu „Super Expressu”, potem działu społecznego „Newsweeka”. Od 2006 roku w „Polska The Times”, najpierw w reporterskim Magazynie „Polska The Times”, obecnie w dziale krajowym gazety. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i paryskiej Sorbony. Od dzieciństwa pasjonuje się sportem (była zawodniczką pierwszoligowego Płomienia Milowice) i dobrą książką, zwłaszcza mrocznym kryminałem. Jest autorką zebranych w tomie Gracze: ich tajemnice – sylwetek polskich polityków, wywiadu-rzeki z Krzysztofem Liedelem – ekspertem od spraw terroryzmu – Oswoić strach: rozmowa o dekadzie terroryzmu, wywiadu-rzeki z filozofem, profesorem Zbigniewem Mikołejko, wydanego pod tytułem Jak błą- dzić skutecznie, wespół z Anitą Czupryn wywiadów o generale Sławomirze Petelickim, które ukazały się w książce Ostatni samuraj: rozmowy o generale Petelickim, razem z Wojtkiem Rogacinem sylwetek i rozmów z korespondentami wojennymi, które ukazały się w książce Korespondenci.pl. Wstrząsające historie polskich reporterów wojennych.